Wykonawcy

Vladimír Kopec

Vladimír Kopec / Słowacja (organy)

Ukończył studia na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Konstantyna Filozofa, Wydział Pedagogiki Muzycznej. Studiował także w klasie organów u prof. Ivana Sokola i dr. Stanislava Šurina. W latach 2008-2010 studiował grę na organach i kompozycję
w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie u Jiri Leciana, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Podczas studiów w Rzymie pełnił funkcję organisty Papieskiego Chóru Muzycznego, a także jako okazjonalny organista w Bazylice św. Piotra podczas audiencji generalnej u Papieża Benedykta XVI. Występuje również jako wykładowca na kursach organowych, a także jako juror na międzynarodowych konkursach gry na organach. Obecnie jest organistą w katedrze św. Emmerama w Nitrze.

Jako artysta występuje regularnie na międzynarodowych festiwalach organowych na Słowacji i za granicą, zwłaszcza we Włoszech. Komponuje utwory na chór, organy i orkiestrę. Obok kompozycji dla organistów dla celów liturgicznych, jest także autorem większych kompozycji, takich, jak Missa brevis g-moll; Nitra, milá Nitra (Nitra, droga Nitra) Kantata na chór mieszany i orkiestrę smyczkową; Stabat Mater, Tu es Petrus - motet na chór "a capella" (dedykowany Papieżowi Benedyktowi XVI.), Ave verum corpus (dedykowany chórowi Kaplicy Sykstyńskiej), Oratorium Misericordia na orkiestrę, sopran solo i chór, poświęcony Papieżowi Franciszkowi i kilka innych kompozycji chóralnych i organowych.

Powrót Wszyscy wykonawcy

Dołącz do nas:

FB